TEATER

Heja Lördag!
Hösten 2022
Fyra konserter för hela familjen.
Vuxna: 120kr
Barn 3 till 15 år: 70kr
Barn 0- 2 år: gratis
Nu är det säsongspremiär för Heja Lördag!, det avslappnade lördagshänget för barnfamiljer på aliasTEATERN.
I höst kan vi presentera följande artister:
Unicornix är en familjeföreställning för barn från 3 år om de otroliga och magiska enhörningarna som, precis som människor, är unika och oöverträffade!
15 okt - Süperstar orkestar
Träffa 8 glada musiker som älskar att underhålla och visa upp den romska partymusikens kraft och glädje.
22 okt - Kompani Dagg
Två fenomenala scenartister som i år har premiär för en ny fartfylld musikal för barn där det svänger, och det svänger fort precis som i livet! Igenkänningsfaktor och showstopper i sann musikalanda utlovas.
19 nov - Emma & KJ
På säsongens sista två föreställningar lägger popgenierna och charmekvilibristerna Emma & KJ sitt musikaliska trollspö över aliasTEATERN och med några alldeles speciella gäster skapa en stund av intimt, tänkvärt och smart sväng för barn men där vi lovar att alla vuxna kommer att känna sig minst lika välkomna och inkluderande.